Dodaj ogłoszenie

W czym możemy pomóc?

Strona jest niedostępna. Kliknij tutaj by uzyskać więcej informacji.

Jak korzystać z Mapy Transakcji?

Krok 1

Po prawidłowym zamówieniu pakietu Mapa Transakcji, w Panelu Klienta po zalogowaniu się do serwisu Otodom, widoczna będzie opcja "Przejdź do usługi".

ekran1.png

Krok 2

Widok początkowy to mapa z wyszukiwarką w prawej górnej części okna. Aby wyszukać transakcje dla wybranego obszaru, w pierwszej kolejności wprowadź lokalizację, w okolicy której system ma wyszukać transakcje.

Wpisując np. "Szkolna 3 Warszawa" system oznaczy na mapie wyszukiwaną lokalizację (szary punkt/pinezka), a wokół tego punktu i na liście z prawej strony wskaże 40 transakcji wokół tej lokalizacji.

Możesz również wskazać lokalizację po prostu poprzez dwukrotne kliknięcie w wybrane miejsce na mapie. System wyszuka 40 transakcji wokół tego punktu i pokaże je na liście.

wyszukiwanie.png

Ważne! Jeśli w wyszukiwarce podasz tylko nazwę ulicy (bez konkretnego numeru nieruchomości), to punkt na mapie będzie wskazywał środek danej ulicy i wokół tego punktu system wyszuka 40 transakcji. 

Co wskazują kolorowe pinezki na mapie? 

  • Fioletowa pinezka wskazuje transakcje dotyczące lokali (mieszkalnych, użytkowych i innych).
  • Pomarańczowa pinezka wskazuje transakcje dotyczące budynków.
  • Zielona pinezka wskazuje sprzedaż gruntu niezabudowanego.

Szaro-biała pinezka wskazuje, że w danej lokalizacji było kilka transakcji i po kliknięciu w tą pinezkę, w prawej części okna widoczna będzie lista transakcji w tej lokalizacji.

lista_transakcji.png

Jakie opcję dostępne są przy wyszukiwaniu?

  • Możesz przykładowo wskazać, czy system ma pokazywać wyłącznie lokale - wówczas zaznacz znacznik z napisem "LOKALE" przy polu, w którym wpisujesz lokalizację. 

filtr_lokale.png

  • Możesz również skorzystać z listy filtrów dostępnej po wybraniu poniżej wskazanej ikony przy polu, w którym wpisujesz lokalizację. 

filtr.png

filtrowanie.png

Ważne! Aby zastosować wybrane filtry, należy kliknąć przycisk "Zastosuj filtry", znajdujący się pod listą dostępnych kryteriów. Po jego kliknięciu nastąpi ponowne wyszukanie transakcji i odświeżenie widoku mapy oraz listy transakcji.

Krok 3 

Po wybraniu jednej transakcji (na mapie lub  na liście), w prawej części strony pojawią się szczegółowe informacje o danej transakcji. W pierwszej zakładce widoczne są szczegóły samej transakcji jak np. data transakcji czy typ nieruchomości, a w kolejnych zakładkach znajdują się informacje o lokalach, budynkach i gruntach - jeśli były objęte daną transakcją.

widok_transakcji.png