Dodaj ogłoszenie

W czym możemy pomóc?

Strona jest niedostępna. Kliknij tutaj by uzyskać więcej informacji.

Ocena wartości mieszkania Urban One

Raport cen transakcyjnych Urban.one to narzędzie, widoczne na stronie ogłoszenia w Otodom. Na taki raport składają się zwykle 2 wykresy, przedstawiające kolejno:

1. Szacunkowy przedział wartości mieszkania, który pokazuje Ci jak kształtują się ceny za m2 w danej lokalizacji.

2. Trendy średnich cen transakcyjnych w ujęciu historycznym.

Pokazujemy tutaj jak w ciągu ostatnich 3 lat kształtowały się średnie ceny transakcyjne dla podobnych nieruchomości w danym mieście. W tym miejscu będziemy prezentować nie tylko mieszkania, ale także trendy cenowe dla domów i działek.

W Warszawie, w przypadku lokali mieszkalnych, dodatkowo pokażemy także trendy dla dzielnic.

Wykres ten jest średnią obliczoną na podstawie transakcji kupna-sprzedaży podobnych nieruchomości występujących w danym mieście lub województwie.

 

Podstawowym źródłem danych dla Urban.one są Powiatowe rejestry cen i wartości nieruchomości. Dane generowane są na podstawie około 2,9 mln transakcji w całej Polsce.

Dlaczego publikujemy takie informacje?

Ponieważ chcemy, dać użytkownikom Otodom dodatkową wartość, która pomoże im w sprzedaży nieruchomości lub poszukiwaniu wymarzonego miejsca dla siebie. W ten sposób poszukujący będzie mógł skorzystać z dodatkowej wiedzy, która pomoże mu w poszukiwaniu nieruchomości. Osoby sprzedające uzyskają natomiast informację zwrotną, czy cena prezentowanej nieruchomości nie jest za wysoka lub niedoszacowana.

Czy jest to wycena?

Zakres wartości rynkowej przedstawia szacunkowy poziom wartości danej nieruchomości. Nie jest to wycena nieruchomości, lecz punkt wyjścia do poznania wartości mieszkania

Jeśli chcesz poznać jego obiektywną wartość z uwzględnieniem standardu nieruchomości możesz zamówić szczegółowy raport na stronie Urban.one. 

Raport ten nie będzie operatem szacunkowym i nie stanowi opinii o wartości nieruchomości w rozumieniu Ustawy o gospodarce nieruchomościami. Jednak może stanowić dla banku podstawę do wstępnego rozpoznania wartości.

Dla jakich ofert prezentowana jest szacunkowa ocena wartości mieszkania?

Narzędzie to określa, czy oferowana cena mieści się w przedziale wartości podobnych mieszkań położonych w najbliższej okolicy.

Wartości te podajemy dla mieszkań znajdujących się w następujących miastach Polski: Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Szczecinie, Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Lublinie i Białymstoku, Legnica, Bydgoszcz,Toruń, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, Płock, Radom, Opole, Rzeszów, Bielsko-Biała, Częstochowa, Kielce, Elbląg, Olsztyn, Koszalin.

 

Raport pojawia się w ofertach sprzedaży mieszkań, w których prawidłowo uzupełnione są następujące parametry: ulica/osiedle , dzielnica, powierzchnia, liczba pokoi, piętro, cena ofertowa. Im więcej uzupełnionych parametrów wskazanych jest w ogłoszeniu, tym raport będzie dokładniejszy. W przypadku kiedy nie wskażesz np. ulicy i numeru budynku, zakres szacunkowej wartości będzie mniej dokładny.

Skąd pochodzą dane odnośnie cen transakcyjnych i jak obliczana jest szacunkowa wartość mieszkania?

Pamiętaj, że to narzędzie jest zbudowane w oparciu o rzeczywiste wartości transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości w danej okolicy, a nie w oparciu o ceny ofertowe.

Podstawowym źródłem danych są Powiatowe rejestry cen i wartości nieruchomości generowane na podstawie około 3 mln transakcji.

Wartości wskazane przez Urban.One są wyliczane za pomocą modeli statystycznych.

 

Zdajemy sobie sprawę, że Raporty cen transakcyjnych w swojej obecnej formie wymagają jeszcze dopracowania. W połączeniu z Urban.one pracujemy nad tym, by dane prezentowane na wykresach były jak najdokładniejsze. Chcemy m.in. prezentować trendy cenowe z uwzględnieniem przedmieść (obręb aglomeracji) a także w podziale na poszczególne powiaty. Mimo to zachęcamy Cię do przekazywania nam  Twoich sugestii. Najlepiej zrobić to przez formularz kontaktowy.