Dodaj ogłoszenie

W czym możemy pomóc?

Strona jest niedostępna. Kliknij tutaj by uzyskać więcej informacji.

Badanie satysfakcji agentów 2018

Badanie satysfakcji agentów ze współpracy z serwisami ogłoszeniowymi było przeprowadzone 16.07-01.08.2018. Przeprowadziła je niezależna instytucja – PBS (jedna z największych agencji badawczych).

W badaniu wzięło udział aż 303 pracowników biur nieruchomości. Aż 63% z agentów, którzy wzięli udział w badaniu byli to agenci o stażu pracy w branży nieruchomości powyżej 6 lat. 

Badania odbywały się metodą internetową (CAWI) i telefoniczną (CATI).

Z badania wynika, że najwięcej ogłoszeń agenci zamieszczają w Otodom. Kolejne serwisy to OLX  i Gratka. Agenci deklarowali, że współpracują z reguły z kilkoma serwisami, a aż 73% badanych, korzysta od 4 do 9 serwisów.

Aż 46% agentów twierdzi, że najwięcej zapytań kończących się umową sprzedaży pochodzi z Otodom. Oznacza to, że oprócz tego, że dostarczamy najwięcej zapytań, są one wartościowe, ponieważ bardzo często kończą się finalizacją sprzedaży. Na drugim miejscu pojawił się serwis Nieruchomości online.

 Również w przypadku najmu, najwięcej transakcji pochodzi z kontaktów pozyskanych poprzez Otodom (26%). Na drugim miejscu pośrednicy wskazali OLX, a na trzecim ex aequo Nieruchomości online, Gratkę i Gumtree.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnymi wynikami Badania satysfakcji 2018 >>